Aktualności

Powrót do listy

Wyprawka przedszkolaka

Rodzicu, szykując przedszkolną wyprawkę pamiętaj o jednej bardzo ważnej rzeczy - podpisz wszystkie rzeczy! Bez względu na to czy jest to ubranko czy worek na kapcie. Jeśli coś składa się z kilku elementów, podpisz je wszystkie. Może  się to wydać przesadą, ale jest naprawdę konieczne. Dzieci mają skłonność do wymieniania się wszystkim, a poza tym przy takiej gromadce, ciężko jest upilnować co jest czyje.

Podstawowe wyposażenie przedszkolaka

- kapcie (łatwe w założeniu i antypoślizgowe) 
- worek, choć przedszkolak nie będzie go nosił, przyda się na przechowywanie ubrań
- pełen zestaw ubranek na przebranie (łącznie z bielizną) – w przedszkolu mogą się przydarzyć różne rzeczy( w młodszych grupach 2 komplety ubranek)
- starszym przedszkolakom (6-latkom) na pewno przydadzą się przybory konieczne w udziale w zajęciach dodatkowych, np. kąpielówki na basen oraz strój na zajęcia gimnastyczne.

Leżakowanie (2,5 latki oraz 3 latki)

Potrzebne będą :
Poduszka typu jasiek oraz poszewka, kocyk.

Przybory toaletowe

Są konieczne nie tylko w przypadku bardzo malutkich dzieci. Najmłodszym oczywiście trzeba zapewnić zapas pieluszek i chusteczek nawilżanych. Dla wszystkich przedszkolaków konieczne będą ręcznik papierowy, chusteczki nawilżane, chusteczki higieniczne – najlepiej wyciągane z pudełka. Dla dziewczynek - szczotka do włosów.

Skontaktuj się z nami