Aktualności

Powrót do listy

Lego z klimatem

Sredecznie zapraszamy dzieci z grup "Pracowite Mrówki" i "Mądre Sowy" na warsztaty "Lego z klimatem". Odbędą się one 22.04.2014 o godz.8.30. 

Zajęcia składają się z trzech etapów. W pierwszym etapie zostanie przedsztawiona prezentacja multimedialna, uczestnicy zapoznają się z problematyką zmian klimatu – prezentowane są fakty dotyczące zmian klimatu na Ziemi (np. wzrost temperatury, topnienie lodowców czy klęski żywiołowe) oraz wpływ człowieka na te zmiany (np. spaliny samochodowe, dym z pożaru lasu czy gazy z rozkładających się śmieci).

Drugi etap to burza mózgów, uczestnicy zastanawiają się co każdy może zrobić aby przeciwdziałać zmianom klimatu (np. korzystanie z „zielonej energii”, korzystanie z transportu publicznego czy segregowanie śmieci).

Trzeci etap to budowanie w grupach z klocków LEGO, przykładowych rozwiązań, które mają wpływ na ochronę klimatu w mieście: fragment ulicy, na której widać tramwaj, samochód elektryczny, rowery i pieszych; park z drzewami, zielone dachy i ściany budynków; elektrownia wiatrowa; panele słoneczne.
Na podsumowanie prace grup łączone są w całość przedstawiając miasto idealne.

Skontaktuj się z nami