Aktualności

Powrót do listy

VII PRZEGLĄD PASTORAŁEK

 

RELACJA Z VII PRZEGLĄDU PASTORAŁEK

REDA 2017

Tradycyjnie, jak każdego roku, Prywatna Szkoła Muzyczna w Redzie zorganizowała Przegląd Pastorałek. Widomy to znak, że zbliżają się te najpiękniejsze święta, rozbrzmiewające muzyką, kolędami i pastorałkami właśnie.

Przegląd odbył się po raz siódmy, gromadząc rozśpiewane dzieci z wieloma nowymi pastorałkami.

Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych – przedszkolaki, uczniowie klas I – III i oddzielnie klas IV- VII. W każdej grupie zaprezentowali się soliści, małe zespoły i chóry.

Najbardziej wzruszające było śpiewanie przedszkolaczków, kiedy z całym zapałem i przejęciem głosiły nadejście świąt Bożego Narodzenia.

W grupie przedszkolnej sukcesy odnieśli soliści:

- I miejsce - Jowita Stosik z Prywatnego Przedszkola „Przygoda” w Redzie

- II miejsce - Bianka Stybner z Przedszkola „Pod Topolą” w Rumi

W kategorii „Mały Zespół” I nagrodę otrzymał tercet „Śpiewające Księżniczki” w składzie Antonina Derybowska, Laura Czecholińska i Lena Kwaśniewska z Przedszkola „Przygoda”. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło zespołowi „Topolowe Nutki” z Przedszkola „Pod Topolą”, który przygotowały panie Monika Skwierawska i Joanna Orzechowska.

W kategorii „Chór” zwycięstwo przypadło zespołowi „Muzyczna Przygoda” z Przedszkola „Przygoda”. Był to jedyny duży zespół biorący udział w tegorocznym przeglądzie.

Wszystkie zwycięskie dzieci z Przedszkola „Przygoda” przygotowała pani Anna Żornaczuk.

 

Drugą grupą wiekową były dzieci z klas I – III. W tej grupie w kategorii solistów nagrody wyśpiewali:

- I miejsce - Amelia Borowska ze Szkoły Podstawowej Nr 9 z Rumi

- II miejsce - Julia Żornaczuk z Instytutu Suzuki

- III miejsce - Oliwia Łagunionek z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Redzie

 

W kategorii „Mały Zespół’ I miejsce przypadło zespołowi „Nutki” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi, II miejsce zdobył tercet „męski” „Płonące Rudolfy” z Przywatnej Szkoły Podstawowej w Redzie, zaś III miejsce zdobył zespół „Dzeisiąteczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 10 z Rumi. Na wyróżnienie zasłużył zespół „Bloom” z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Redzie, który wykonał pastorałkę kaszubską napisaną przez naszego nauczyciela gry na akordeonie, pana Szymona Chylińskiego.

Kategorią „Chór” zawładnął Zespół „Reniferki” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi radośnie wykonując dwie żywiołowe pastorałki. II miejsce przypadło „Urwisom” ze Szkoły Podstawowej Nr 10 z Rumi, które jak zwykle zaśpiewały pięknie, zaś III miejsce wyśpiewały „Ortoludki” ze Szkoły Podsatowowej nr 9 w Rumi. Na wyróżnienie zasłużył zespół „Bloom” z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Redzie, który wykonał pastorałkę kaszubską napisaną przez naszego nauczyciela gry na akordeonie, pana Szymona Chylińskiego.

W tej grupie wiekowej triumfy święciła pani Ewa Wodniczak z SP 9, gdyż wszystkie pierwsze miejsca przypadły dzieciom przygotowanym przez Nią.

Ostatnią grupą wiekową byli uczniowie klas IV – VII. W tej grupie dominowały solistki, zaskakując wręcz profesjonalnym przygotowaniem. Jury po długich naradach rozdzieliło miejsca w następujący sposób:

- I nagroda ex equo dla Kariny Gęsickiej z Ogniska Muzycznego w Redzie przygotowanej przez panią Monikę Kitel i dla Olgi Żornaczuk z Instytutu Suzuki

- II dla Maksymiliana Bloch z SP 1 z Rumi śpiewającego pod okiem pani Anny Szczygielskiej

- III dla Jagody Nawrot z SP 6 w Redzie, którą przygotował pan Maciej Nawrot.

Magiczne Śnieżynki”: Maja Lechowska i Kinga Korczakowska z Prywatnej Szkoły w Redzie otrzymały I nagrodę w kategorii „Maly Zespół”

Bezkonkurencyjny był chórek „Accolada” z SP nr 10 w Rumi, przygotowany przez panią Krystynę Baranowską, który wyśpiewał sobie pierwszą nagrodę.

Drugie miejsce przypadło Sekstetowi z SP nr 5 w Redzie, prowadzonemu przez panią Justynę Wolską, zaś trzecie „Muzycznym Cekinom” z Prywatnej Szkoły w Redzie.

Tegoroczny przegląd zaskoczył nie tylko jury swoim bardzo wysokim poziomem i nowymi pastorałkami – prawie wszystkie wykonywane pastorałki były „świeże'.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom, życzymy radosnych, rozśpiewanych Świąt i zapraszamy do udziału w kolejnym przeglądzie za rok.

Natomiast jeszcze w tym miesiącu, 17 grudnia 2017/niedziela/, zapraszamy do kościoła p.w. Św. Antoniego w Redzie na godzinę 11.00 na koncert laureatów tegorocznego przeglądu.

 

Skontaktuj się z nami